Bal „Polonica 20 lat” – 18 maja 2019

Apéro

Rozpoczęcie balu na świeżym powietrzu.

Część oficjalna

Bal nasz zaszczycili swą obecnością zaproszeni goście – Pani Konsul Małgorzata Myszkowska-Pruchnicka z Konsulatu Generalnego w Lyonie i radni Merostwa w Aix en Provence – Pani Reine Merger, odpowiedzialna za sprawy europejskie oraz Pani Françoise Terme oraz Pani Michèle Couëtmeur, dyrektor Współpracy Międzynarodowej i Pan Alain-Pierre Merger, przewodniczący Stowarzyszenia „La Maison d’Europe en Provence”.

Pani Konsul w ciepłych słowach wspomniała działalność Poloniki, przekazała piękny album i symboliczne czerwone korale. Korale te symbolicznie również pani Marta Foltzer, współprezes Poloniki przekazała 20-letniej rówieśnicy Poloniki – Amelce, która rosła wraz z Poloniką.

Pan Alain-Pierre Merger przekazał dla Stowarzyszenia Polonica, na ręce współprezesów, Pani Joanny Garnczarek i Pani Marty Folzer medale honorowego obywatela Europy.

Tańczymy!

Tradycyjnie bal rozpoczęto Polonezem do którego ruszyła cala sala (muzyka Joanna Garnczarek na motywach „Oto idzie pierwsza para”)! Następnie usłyszeliśmy – i tańczyliśmy bardzo zróżnicowany repertuar polskich i zagranicznych przebojów zagranych przez wspaniały zespół Silver Moon z Krakowa !!! Żywa muzyka w ich wykonaniu poruszala wszystkich do tańca ! Tańczyliśmy do późnych godzin nocnych – oczywiście z przerwami na jedzenie. Bardzo dziękujemy Silver Moon za tak wspaniałą animacje i oprawę muzyczną Balu.

Gratulujemy Małgosi i  Sebastianowi – najlepszym tancerzom na Balu a także Vincent i Oli za zajęcie drugiego miejsca !

Silver Moon

Smacznego!

Wspaniały aperitif i posiłek na Bal przygotowała Restauracja polska „Un Coin de bonheur” z Marsylii.

Przygotowane przez nich potrawy to uczta zarówno dla podniebienia jak dla oka. Ci doświadczeni restauratorzy – Krzysztof i Stéphane – którym przy okazji gratulujemy zdobycia po raz trzeci z rzędu Certyfikatu 5/5 w Tripadvisorze – potrafili bardzo sprawnie zorganizować tak kompletny posiłek dla wszystkich obecnych. W czasie aperitifu, na zewnątrz, muzykę zapewniał zespół Silver Moon. Pogoda na szczęście dopisała i w przyjemnej atmosferze można było porozmawiać lub zapoznać się.

Posiłek w czasie balu również przebiegł bardzo sprawnie, dziękujemy wszystkim, którzy pomogli podawać do stołu – w kuchni w bardzo dobrzej atmosferze praca nie ustawała !

Fotobudka

Tort urodzinowy

Nadszedł kulminacyjny moment ! Tort urodzinowy ! Ale przedtem zespół Silver Moon wykonał „Poloneza na 20lecie Poloniki” na melodię „Oto idzie pierwsza para” (słowa Marta Foltzer). A następnie – aparaty włączone, piękne ciasto przygotowane przez restaurację „Un Coin de Bonheur” zostało wniesione na salę i rozległo się tradycyjne „Sto lat” !!! Niech żyje Polonica !!! Polonica dostała również piękny prezent z Polski – Aniołka ze świeczkami z Krakowa, z podziękowaniami za dotychczasową pracę, trud i wysiłek oraz z życzeniami wytrwałości i kreatywności na dalsze 20 lat ! Dziękujemy !!!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *