Miejsca i wydarzenia

Polecamy

Co polecamy Polonii w Prowansji?

Les Amants de Varsovie” - Warszawscy Kochankowie

Marsylia śpiewa polskie piosenki o miłości

W czwartek 7 listopada 2019 o 20.30, w teatrze Atelier des Arts w Marsylii zabrzmią piękne polskie piosenki o miłości w wykonaniu Ewuni – Ewy Adamusińskiej-Vouland, polskiej wokalistki mieszkającej w Aix-en-Provence i francuskiego pianisty, Yves Dupuis.

Spektakl „Les Amants de Varsovie” (Warszawscy Kochankowie) jest zaproszeniem do muzycznej przechadzki po warszawskich uliczkach, śladem pięknych historii miłosnych. Oryginalny recital skomponowany jest niczym muzyczna podróż, pełna poezji i nostalgii, zawierająca także elementy humorystyczne. W programie recitalu znajdują się oryginalne aranżacje na głos i fortepian utworów Władysława Szpilmana, Henryka Warsa, Jerzego Abratowskiego, Jerzego Wassowskiego czy Fryderyka Chopina oraz piosenki wykonywane przez Annę German, Hankę Ordonównę, Ludmiłę Jakubczak, Kalinę Jędrusik, Ewę Demarczyk czy Czesława Niemena. Piosenki prezentowane są w języku polskim, francuskim i angielskim.
Po spektaklu, artyści zapraszają publiczność na rozmowę przy lampce wina i polskich smakołykach, które zesponsorował polski sklep w Marsylii, Delicepol.

Bilety: 14 i 12 euros, dostępne na stronie: http://bit.ly/billetterie-amants-varsovie-marseille

Adres: Atelier des Arts – 133 bd Ste Marguerite, 13009 Marseille

Więcej informacji: hello@byewunia.com

Śledź nas na Facebooku