Poloneza czas zaczac

Wiosna Polska 2022 w Aix en Provence Wielki Festyn - "Poloneza czas zacząć" z udziałem ZTL "Perła" z Niemenczyna (Litwa)

Zespół Tańca Ludowego „Perła” powstał w Niemenczynie (Rejon Wileński) w 2004 r. Zespół jest wielokrotnym laureatem różnorodnych konkursów i turniejów tańca na Litwie. Repertuar „Perły” składa się z tańców polskich, litewskich, wileńskich. Zespół tańczy także tańce różnych narodów Świata (ukraińskie,  łotewskie, białoruskie, gruzińskie, mołdawskie, włoskie). W roku 2016 zwyciężył w litewskim TV Show „Kadagys” (jałowiec), w którym udział brali największe zespoły z Litwy. Podczas swojej aktywnej działalności zespół miał okazję być w Polsce, Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Macedonii, Łotwie, Ukrainie i Węgrzech oraz we Francji – na zaproszenie Stowarzyszenia Polonica w 2018 roku.

Festyn polski w plenerze  „Poloneza czas zacząć”.
Tematem Festynu jest polonez – słynny polski taniec, dla którego rozpoczęła się procedura wpisania na listę dziedzictwa niematerialnego Unesco. Stowarzyszenie Polonica włączy się do tej akcji, dając dowód, że tradycja tańczenia poloneza jest wciąż żywa w Polsce i wśród Polonii.
W programie: – Stanowiska z rzemiosłem polskim, gastronomia (restauracja polska „Sielanka” (płatność gotówką lub czekiem).
Występ zespołu „Perła” na estradzie :
ok. 13h30 – polskie tańce ludowe
ok. 15h00 – polskie tańce narodowe : Mazur i Polonez – w tym premiera „Poloneza na 100 par” a następnie warsztaty polonezowe – i wspólnie zatańczony Polonez.  
ok. 17h00 – tance ukraińskie i litewskie
ok 18h00 – blok taneczny  na zakończenie
4642, route de Roquefavour, VENTABREN (D65) (plan)
Informacje : 04 42 50 62 26 / 04 42 95 14 05

Solidarni z Ukrainą : w czasie Festynu zbiórka funduszy na Ukrainę

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *