Sainte Victoire – 6.06.2022

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią wróciliśmy na doroczną wędrówkę na Sainte Victoire !!! Tam to bowiem, już od 39 lat, w kaplicy na szczycie o godzinie 11tej w poniedziałek Zielonych świątek jest celebrowana polska msza. W 1983 roku Stowarzyszenie Les Amis de Sainte Victoire, (które bardzo aktywnie pomagało Polakom w czasie stanu wojennego) zorganizowało pierwsze takie wydarzenie łącząc się symbolicznie z Polakami w Polsce.  Polonica dołączyła się do uczestnictwa od czasu swojego powstania.
Dzień był bardzo udany, pogoda nam dopisała, choć było dość gorąco (co widać na niektórych zdjęciach !). Wejście na górę nie było łatwe, ale wszyscy sobie świetnie poradzili – gratulujemy specjalnie małej Julii !!! Towarzyszył nam nawet pies Max.
Na górze, o 11tej, tradycyjnie rozpoczęła się msza. Celebrował ją ksiądz Wojtek, który przyjechał specjalnie z Genewy, za co mu serdecznie dziękujemy!
Dziękujemy Stowarzyszeniu Les Amis de Sainte Victoire, które przygotowało aperitif na przyjęcie Stowarzyszenia Polonica na górze. Następnie każdy mógł spożyć przyniesiony piknik a po nim – również tradycyjnie, śpiewaliśmy i nawet tańczyliśmy przy gitarach.
Po tym udanym dniu zeszliśmy w świetnych nastrojach.
W przyszłym roku będzie to już 40ta rocznica tego wspaniałego wydarzenia – już dziś wszystkich zapraszamy !!!
Do przyszłego roku !

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *