Spektakl Szkoły Polskiej „Kosmiczne opowieści” – 24.06.2023

24 czerwca 2023 uczniowie Polskiej Szkoły im. Konstantego Gaszyńskiego, prowadzonej przez Stowarzyszenie Polonica zakończyli rok szkolny pięknym spektaklem na temat Mikołaja Kopernika. Temat ten został wybrany z okazji 550tej rocznicy urodzin naszego wielkiego astronoma. Kosmos i tematy z tym związane są bardzo interesujące dla dzieci, które wspaniale przedstawiły spektakl „Kosmiczne opowieści”. Brawo dla wszystkich, uczniów i nauczycielek, którzy przygotowali małych aktorów.
Po spektaklu odbyło się wręczenie świadectw szkolnych oraz nagród uczniom a także podziękowania dla nauczycielek. Szczególnie wzruszające było pożegnanie pani Natalii, która po wielu latach odchodzi z naszej szkoły. Dziękujemy jej za czas poświęcony na kształcenie i przekazywanie polskiej kultury i języka naszym dzieciom!
Po tych uroczystościach zakończyliśmy dzień sympatycznym aperitifem, na którym można było również nabyć polskie książki. Nasz mały kiermasz cieszył się wielkim powodzeniem i liczni czytelnicy nabywali książki do czytania na wakacje.
Życzymy wszystkim udanych wakacji !!!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *