Wycieczka uczestników kursów polskiego do Krakowa 12-15.10.2018

Język polski jest bardzo trudny. Jednakże nasi liczni studenci – Francuzi uczą się naszego języka z wyśmienitymi rezultatami – Kilka wspomnień z wycieczki uczestników kursow polskiego Poloniki do Krakowa 12-15października 2018

Mimo trudności języka polskiego nasi liczni studenci zrobili ogromne postępy. Mogli zastosować je w praktyce w czasie wycieczki kursów języka polskiego do Krakowa.

Zwiedzanie starego miasta, Wieliczki i dzielnicy źydowskiej Kazimierz pozostawiło niezatarte wspomnienia.

Na uczestników czekały liczne niespodzianki. Najpierw – koncert „L’air du temps” z udziałem Leszka Długosza, Denis d’antoni i duetu Nova Aura w sobotę wieczór zgromadził ponad 100 osób wśród których znajdował się pan Konsul Generalny Francji, Fréderic de Touchet (zdjęcia w oddzielnej galerii).

Następnie – przyjęcie w restauracji „Miód i Wino” gdzie menu było serwowane w bardzo oryginalny sposób – z szabli, i które zakończyło się występem grupy folklorystyczej „Pawie Pióra”.

Gra miejska, w której wszyscy uczestniczyli została rownież oficjalnie zamknięta w czasie tego wieczoru i nagrody zostały oficjalnie rozdane. Gratulacje dla wszystkich ! Powrót do hotelu dorożką to była przysłowiowa wisienka na ciastku !

Chcielibyśmy znów pojechać razem, mówić po polsku na miejscu, z Polakami i odkryć inne skarby kultury polskiej !

Spacer po Krakowie

Wieliczka

Kolacja Miód i Wino

Kazimierz

Wyjazd

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *